Nová monografie publikovaná v nakladatelství Routledge – Rural Development in the Digital Age…

V rámci výzkumného projektu GAČR, který byl realizován na Katedře regionálních studií v letech 2017 až 2018, byla sestavena vědecká monografie s názvem „Rural Development in the Digital Age: Exploring Neo-Productivist EU Rural Policy“, kterou sestavili autoři doc. Martin Pělucha a prof. Edward Kasabov. Autorsky se na monografii rovněž podíleli ve dvou kapitolách Dr. Jana Kouřilová a také prof. René Wokoun.

Recenzi na tuto odbornou knihu vyhotovili prof. John Shutt (Northumbria University, UK) a prof. Věra Majerová (ČZU, Praha).

Tato unikátní kniha, kterou publikovalo britské nakladatelství Routledge, je zaměřena na teoretické i praktické souvislosti politiky rozvoje venkova EU v rámci období 4.0 a zesilujících technologických proměn a digitalizace území. Tyto trendy a proměny jsou dále hodnoceny v kontextu podoby a implementace politiky rozvoje venkova EU, která je pod velkým tlakem neoproduktivismu, jež představuje paradigmatický odklon od územně a strukturálně pojatých rurálních studií. Autoři argumentují na mnoha případecha a v různých úhlech pohledu, že tento paradigmatický posun snižuje efektivitu a schopnost politiky rozvoje venkova dosahovat cílů spojených s vyváženým územním rozvojem a územní soudržností.

Bližší informace o knize jsou dostupné ZDE.