Inovační týden – poděkování spolupracujícím institucím a odborníkům za součinnost v maratónu expertních přednášek

V pátek 4. 11. 2022 v Likešově aule proběhla ve spolupráci se společností Ernst & Young pro studenty bakalářského i magisterského stupně studia jedna z posledních tematických přednášek v rámci inovačního týdne VŠE Praha. V rámci inovačního týdne proběhly i další akce a přednášky (viz níže) a Katedra regionálních studií si tímto dovoluje poděkovat všem zástupcům spolupracujících institucí za skvělou spolupráci a zajímavé podněty ve výuce.

Jako příklad realizovaných odborných přednášek si dovolujeme uvést právě výše uvedený přednáškový blok expertů EY v pátek 4. 11. 2022, jehož cílem byla prezentace konkrétních zkušeností týkajících se konzultačních aktivit pro veřejný sektor/veřejnou správu a dále možnosti uplatnění absolventů našeho  studijního programu Veřejná správa a regionální rozvoj v této velké nadnárodní společnosti. Přednášku moderoval a koordinoval prof. Martin Pělucha z Katedry regionálních studií. Přednášejícími byli Michal Heinzl (Business Consulting v EY) a Linda Maršíková (Senior konzultant v EY, Government and public sector team). Níže uvádíme výběr některých momentů přednášky.

SEZNAM VŠECH TEMATICKÝCH PŘEDNÁŠEK ORGANIZOVANÝCH KATEDROU REGIONÁLNÍCH STUDIÍ V RÁMCI INOVAČNÍHO TÝDNE:

Rozpočtový proces hl. m. Prahy a chudé město pražské

• ANOTACE: Hostování v rámci přednášek KREG:
    • Rozpočtový proces hl. m. Prahy– přednášející Ing. Patrik Paneš, Ph.D., ředitel odboru rozpočtu
    • Chudé město pražské– přednášející Pavel Vyhnánek, M.A., náměstek primátora hl. m. Prahy
  • KDY: úterý 1. 11. 2022, 11:00 – 14:30
  • KONTAKTNÍ OSOBA: doc. Ing. Petr Toth, CSc.

Přednáška Aplikace projektového řízení ve velké organizaci

• ANOTACE: Přednáška společnosti Moore Czech Republic s.r.o.
  • KDY: středa 2. 11. 2022, 9:30 – 11:30
  • KONTAKTNÍ OSOBA: Ing. Hana Černá Silovská, Ph.D.

Uplatnění absolventů oboru Regionalistika a veřejná správa ve státní a veřejné správě

• ANOTACE: Přednáška a diskuse významným pracovníkem MVČR, který se podílel na transformaci veřejné správy ČR a zároveň prosadil tzv. Služební zákon.
  • KDY: čtvrtek 3. 11. 2022, 15:15-17:45
  • KONTANTNÍ OSOBA: doc. Ing. Petr Toth, Ph. D.

Přednáška Ernst & Young, s.r.o.

• ANOTACE: Přednáška Ernst & Young, s.r.o. (nejen) pro studenty předmětů 5RE205 a 5RE001
  • KDY: pátek 4. 11. 2022 9:00-11:00
  • KONTAKTNÍ OSOBA: prof. Ing. Martin Pělucha, Ph. D.